Informace o nás

Jsme partička kamarádů, kteří jezdí společně pod stan. Mezi naše koníčky patří trek přírodou, skalní lezení a vše s tím spojené. Když jsem dovyprávěl své zážitky z Alp, kde jsem byl v létě 2008 na dovolené, rozhodli jsme se společně pro výpravu. Nejsme dobrodruzi, kteří musejí zdolávat ty nejvyšší kopce, ale rádi bychom se podívali na vrcholky v okolí kempu. Převýšení je 1000m a více.

Když vzpomenu na jednu z našich výprav v Krkonoších, kdy jsme šlapali z Pece na Sněžku (převýšení cca 900m), tak si ani na víc netroufám. Máme v plánu každý den pobytu vyšloupnout na některou z hor a vrátit se zpět do kempu.

Historie projektu

V létě 2008 jsem toto místo navštívil s rodinou. Popravdě s malým děckem toho po horách moc nenachodíte. Nemluvě o počasí, kdy nám ze 6 dnů pobytu 4 dny pršelo. Proto jsem se rozhodl už namístě, že sestavím výpravu čtyř chlapů a vrátím se zpět v roce 2009, abychom vyšplhali na pár kopců.

Přesto doporučuji toto místo i pro rodinu. Kemp je v nadmořské výšce 1050m. Je tu nádherný výhled na celoročně zasněžené vrcholky a spousta míst k turistickým návštěvám. Např. asi 200m od kempu je krásné museum Nationalpark Hohe Taueren ve stylu skanzenu, dále můžete navštívit Alpendorf s dětským centrem, lázeňské město Bad Gestein, město s krásným jezerem na úpatí Alp Zell am See nebo nejvýše položenou silnici v Alpách Grossglockner Strasse 3798m.